A tým podlehl Poličce po nájezdech

A tým (Petr Šatara) - V neděli 10. 11. zavítala do Svítkova SK Kometa Polička, která si sice odvezla dva body, ale náš tým ukázal svou morální sílu a úžasnou stíhací jízdu.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 3:4 po s. n.

Do zápasu vstoupili domácí velmi aktivně a hrálo se převážně na polovině soupeře. Svítkovský tlak přinesl záhy první přesilovou hru, kde si domácí vypracovali řadu střeleckých příležitostí, ale jejich pokusy míjely branku. I po skončené přesilové hře pokračoval domácí tlak, jenže střelecké pokusy svítkovských končily na spolehlivě chytajícím poličském brankáři. Přes herní převahu Svítkova to byla Polička, kdo první vstřelil branku, zaváhání domácího útočníka potrestal z protiútoku hostující Danko - 0:1. Zanedlouho bylo svítkovským ještě hůře, Jiří Tobiáš obral u mantinelu domácího útočníka a posunul na volného Vojtěcha Tobiáše, který se nemýlil - 0:2. Špatnou pětiminutovku završil faul Fišera a tak domácí dohráli třetinu v početní výhodě.

Začátek druhé třetiny zahájili domácí v oslabení, které úspěšně ubránili. V zápětí hrál přesilovou hru Svítkov, ale tu nesehrál vůbec dobře, ve vlastním oslabení utekl Danko a bekhendovým blafákem překonal Matrku - 0:3. Chvíli po návratu vyloučeného hostujícího hráče si domácí opět zahráli přesilovou hru, kterou sehráli lépe, ale bez gólového efektu.

Do třetí třetiny vstoupil Svítkov s vědomím, že již nemá co ztratit. Domácí hráči svého soupeře drželi v obranném pásmu a gólový efekt se dostavil. Šatara zachytil míček na červené čáře, přihrál míček volnému Čejglovi, který z blízkosti prostřelil brankáře - 1:3. Za dvě minuty Martin Cinko vybojoval míček, nahodil ho před branku, kde se k odraženému míčku dostal Svatuška a dorazil míček za bezmocného Janca - 2:3. Tyto góly vlily domácím krev do žil a svým pohybem se snažili o vyrovnání, avšak jejich snaha končila na spolehlivě chytajícím brankáři. Tři minuty před koncem zápasu se konečně povedlo vyrovnat Krejčíkovi, který zužitkoval Hackenbergovu přihrávku - 3:3. Zbývající minuty se podařilo oběma celkům ohrozit soupeřova brankáře, ale neúspěšně.

V nájezdech byl jediným úspěšným střelcem Danko, vystřelil tak bonusový bod pro Poličku a navrch to byl jeho třetí gól v zápase.

Střely na branku: 44:30       Vyloučení: 4:5                       Góly v oslabení: 0:1

Branky: 31:48 Čejgl (Šatara), 33:58 Svatuška (Cinko M.), 42:03 Krejčík (Hackenberg)

Robert Koch (trenér): V tomto zápase proti Poličce jsme se chtěli ponaučit z utkání z minulého týdne. Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který je velmi dobrý v útočném pásmu soupeře a ve svatyni nás čeká její ochránce s neortodoxním stylem. První dvě třetiny zápasu nemůžu upřít hráčům snahu, ale gól nechtěl přijít. Myslím, že již nikdo nečekal, že se za stavu 0:3 dokážeme zvednout. Musím smeknout před hráči, že to nezabalili dokázali vyrovnat po základní hrací době na 3:3 a získat velmi důležitý další bod do tabulky, který se může v konečné tabulce velmi hodit. Nyní máme pauzu a za 14 dní jedeme na trip Ostrava - Poruba a Opava. Pokud se nám podaří zvítězit v Ostravě myslím, že povinnost dostat se do play-off bude již splněna.

Sestava: Matrka Tomáš - Hackenberg Tomáš, Nekola Martin, Svatuška Jan, Šatara Petr, Hlavsa Martin (C), Šováň Pavel - Čejgl Martin, Černický David, Pitthard Martin, Cinko Martin, Cinko Radek, Jirsa Tomáš, Fišer Jan, Krejčík Josef, Zelinka Tadeáš, Cempírek Jiří