A tým po velkém boji těsně podlehl

A tým (Petr Šatara) - A je to tady! Svítkovský A-team se po dlouhých šesti letech dostal do vyřazovacích bojů. První utkání čtvrtfinálové série se odehrálo v Třinci, kde druhé utkání bylo odloženo pro nepřízeň počasí.

Třinec vstoupil do utkání aktivně a již od začátku se měl brankář Černický co ohánět. Tlak soupeře podpořily přesilové hry, které z jeho strany bývají smrtelné. Třinec neodehrál přesilové hry špatně, vytvořil si řadu nebezpečných šancí, ale ke gólovému efektu to nevedlo. Naopak, při přesilové hře se prosadil tečí Hackenbergovy střely Zelinka. Třinec tato branka na okamžik zchladila a Svítkov nebezpečně ostřeloval domácí branku. Blízko ke vstřelení druhé branky byl Večerník, jehož střelu brankář domácích na poslední chvíli vytěsnil. Postupem času se hra vyrovnala a převážně se odehrávala ve středním pásmu.

Druhou třetinu začal Třinec velkým náporem a za okamžik po důrazu před brankou Černického vyrovnal. Vzápětí Třinec nabídnul hostům dvě po sobě jdoucí přesilové hry. Svítkov si vypracoval několik slibných šancí, ale střelci nemířili přesně. Po úspěšném ubránění oslabení Třinec vyrazil do útoku, kde si vypracoval mnoho slibných šancí, ale díky skvěle chytajícímu Černickému se neprosadil. Na druhé straně mohl jazýček vah převážit na stranu Svítkova Šprincl, ale neproměnil. Tato neproměněná šance hosty mrzela, neboť vzápětí se po zmatku v obraně hostí prosadil třinecký útočník střelou do odkryté branky. Svítkovští se snažili na gól domácích odpovědět, ale jejich tlak k žádné nebezpečnější šanci nevedl.

Přes vedení Třince nebylo utkání zdaleka rozhodnuto. Toto jako kdyby cítil i hostující tým a na svého soupeře doslova vlétl. Svítkov ostřeloval třineckou branku a často scházelo ke vstřelení branky jen velmi málo. Jako kdyby neměli svítkovští střelci svůj den, v gólové šanci se ocitl Tadeáš Zelinka, ale jeho střela mířila vedle. Hostující tým se osvobozoval za pomocí zakázaných uvolnění a dobře mířených lobů za modrou čáru, kterými zatápěl hostující obraně. Bohužel Svítkov přes chvílemi drtivý tlak branku vstřelit nedokázal a první zápas těsně prohrál. Průběh utkání ovšem jednoznačný nebyl a dá se očekávat vyrovnaná série.

Střely na branku: 27:18, vyloučení: 6:5, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0

Branky Svítkova: Zelinka (Hackenberg)

Sestava: Černický Martin (Kaván Filip) - Cinko Radek, Šatara Petr, Hlavsa Martin (C), Svatuška Jan, Kožený Aleš, Šováň Pavel - Cinko Martin, Mifek Milan, Velecký Jakub, Hackenberg Tomáš, Kopecký Radek, Zelinka Tadeáš, Pitthard Martin, Šprincl Pavel, Večerník David, Čejgl Martin, Černický David

Martin Hlavsa: Do utkání vstoupili oba soupeři s lehkou nervozitou. Prohráli jsme o gól, ale soupeři jsme jasně ukázali, že s námi musí počítat. V sobotu pojedeme do Třince urvat venkovní vítězství a doufám, že nás v neděli požene za vítězstvím domácí prostředí.

Tomáš Hackenberg: Zápas začal lépe Třinec, převážná část první třetiny se odehrála na naší polovině, ale první branku jsme vstřelili my a vše vypadalo na dobré cestě. Do druhé třetiny jsme vstoupili poněkud vlažně a po našich hrubých chybách Třinec strhl vedení na svou stranu. V závěrečné třetině si domácí  tým své vedení pohlídal a ujal se vedení v sérii 1:0. I přes prohru v prvním zápase jsme se přesvědčili, že se s Třincem dá hrát a věřím, že série nebude jednoznačná.