A tým obhájil čtvrté místo na Českém poháru

A tým mužů (Robert Koch) - O víkendu 14. - 15. 6. proběhl v obou halách pardubického zimního stadionu turnaj mužů o Český pohár. Zúčastnil se jej i náš tým a stejně jako loni obsadil krásné čtvrté místo.

Sobota:

HBC JTEKT Svítkov Stars - SK Hokejbal Žamberk 5 : 2 (4 : 2, 1 : 0 - střely 23 : 12)

Zahřívací zápas, kde jsme maximálně vyzkoušeli mladé kluky v mužské kategorii. Myslím, že pro spoustu hráčů z prvních pětek vítané rozjezdové utkání.

HBC JTEKT Svítkov Stars - HBC Hradec Králové 1988 1 : 8 (0 : 4, 1 : 4 - střely 7 : 11)

Zlomový zápas celého turnaje. Ve třetí minutě stav 0 : 3 a na konci 1 : 8. Zápas, po kterém bylo v kabině velmi rušno a od kterého jsme začali jako tým hrát uplně jinak. Hradec nás vyškolil neskutečně a všichni jsme ho pasovali na favorita celého turnaje. Osud tomu tak nakonec chtěl, že jsme v konečné tabulce přeskočili i tento tým.

HBC JTEKT Svítkov Stars - HbC Rondo Teplice 1 : 0 ss (střely 13 : 12)

Od první minuty boj o každý kousek hřiště. V minulém roce jsme v semifinále padli 1:0 a nyní jsme chtěli loňskému celkovému vítězi oplatit porážku a tím je vyřadit z bojů o přední příčky. Jediný výsledek, který nám zaručoval postup byla výhra. Třicet minut se hrál velmi vyrovnaný zápas, kdy ze začátku byly lepší Teplice a na konci jsme my, jelikož Teplice postupně fyzicky odpadávaly. Poslední minuta byla velmi zajímavá a z pohledu trenéra velmi vzrušující:-) Jak to jen říci: Snad v žádném větším turnaji se v základní skupině nejezdí nájezdy a tak jelikož jsme potřebovali zvítězit, tak jsme na konci odvolali brankáře. Bohužel branku se nám vstřelit nepovedlo, zápas skončil 0:0 a byli jsme v podstatě vyřazeni, ale potom hlasatel oznámil, že se pojedou nájezdy:-) Je pravda, že jsme byli trošku překvapeni a když v šesté sérii rozhodl Ondřej Waber, tak jsme zaslouženě postoupili mezi nejlepších osm týmů.

Neděle:

HBC JTEKT Svítkov Stars - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 1 : 0 (1 : 0, 0 : 0 - střely 3 : 10)

Opět zápas, který jsme neskutečně odmakali a díky brance Pittharda jsme zvítězili 1 : 0. V posledních třech minutách mi vypadalo hodně vlasů, jelikož asi 4 x vyhodit míček na zakázané uvolnění při power play soupeře a dokonce jednou v situaci, kdy jsme mohli utočit 2 na 1 na prázdnou branku, to se jen tak nevidí. V tomto zápase pouze nerozumím poměru střel 3 : 10!!! v náš neprospěch, protože z mého pohledu bych řekl, že jsme byli určitě aktivnější a střel měli více než soupeř.

HBC JTEKT Svítkov Stars - SHC Opava 1 : 2 (1 : 1, 0 : 1 - střely 10 : 16)

Semifinále, náš oblíbený soupeř a tým, který vyznává sympatický hokejbal. Bojovali jsme o obrovskou šanci zahrát si před televizními kamerami, což by byl neskutečný zážitek. V polovině zápasu stav 1:1 a opět běžecky velmi vyrovnaný hokejbal, kdy se štěstí mohlo otočit i k nám. Bohužel se tomu tak nestalo a z nejtěsnější vítězství se radoval soupeř v poměru 1:2. Obrovská smůla...

HBC JTEKT Svítkov Stars - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 2 : 3 (1 : 2, 1 : 1 - střely 8 : 14)

Souboj o třetí místo. Stejně jako v minulém roce jsme bojovali v boji o bronz s naším rivalem z Polabin. Tento rok jsme si řekli, že nedopustíme, abychom prohráli velkým rozdílem (minulý rok 3:8) a do zápasu jsme vstoupili aktivně a dokonce jsme vedli 1:0 brankou Černického. Potom následovala naprosto zbytečná vyloučení, díky kterým Autosklo obrátilo stav utkání. V momentě, kdy zvýšílo v druhé polovině zápasu na 3:1 zdálo se, že je konec a utkání se bude jen dohrávat. My jsme letos, ale nesložili zbraně a v přesilovce šest minut před koncem střelou Filipa dali kontaktní branku na 2:3. Následně dvě minuty před koncem byl opět vyloučen hráč Autoskla a my jsme ještě zkoušeli power play. Bohužel jsme branku nevstřelili a tak jsme opět prohráli o jednu branku.

Co říci závěrem: Skvělý turnaj, který jsme odehráli až na zápas s Hradcem Králové skutečně velmi dobře. Dokázali jsme za sebou nechat 5 extraligových týmů. Myslím, že nám určitě sedí hala a velké hřiště. Věřím, že to je námět pro našeho předsedu klubu:-) Vyzkoušeli jsme nové mladé hráče, kteří myslím odehráli své zápasy velmi dobře. Zvlášť bych chtěl ocenit výkon naší třetí pětky, která odehrála nad očekávání dobrý turnaj a díky svému pohybu na hřišti dokázali motat hlavy zkušenějším protivníkům.  I přes konečné čtvrté místo a tím pádem obhajobu loňského umístění, bych určitě řekl, že toto čtvrté místo se s tím minulým nedá vůbec srovnat. Konkurence byla úplně jiná. Věřím, že po tomto turnaji nyní zamakáme přes léto na fyzičce a konečně prodáme tyto zápasové zkušenosti i v lize, kde to budeme opravdu velmi potřebovat.