A tým nestačil na Buldoky

A tým (David Černický) - V neděli 15. 11. 2015 se ve Svítkově za deštivého počasí představil tým Buldoků z Brna. Svítkov chtěl hostům oplatit porážku, a tak do utkání vstupoval s odhodláním zisku tří bodů.

Začátek utkání byl v režii hostí, kteří si dokázali vytvořit tlak v obranném pásmu Svítkova. Po vyhraném vhazování prostřelil brankáře Černického brněnský Šír. Poté se hra vyrovnala, ale střelecky bylo Brno aktivnější. Na začátku druhé třetiny se prosadil i domácí tým zásluhou Davida Černického, který prostřelil Horáka po vyhrané buly. Bylo tak vyrovnáno 1:1. V zápětí ovšem Brno zase vedlo. V situaci dva na jednoho si Buldoci věděli rady a Jandourek nedal Černickému šanci. Druhá třetina pokračovala a oba týmy si vytvářely šance. Na začátku třetí třetiny, při přesilové hře, po důrazu před brankou skóroval Marcel Filip a stav utkání byl opět vyrovnán. V čase 32:58 ale na modré čáře napřáhl Emmer a trefil šibenici. Brno tak vedlo 2:3. O dvě minuty později na podobném místě napřáhl i Šír a mohl se radovat z dalšího gólu. Svítkov to ale nezabalil a dvě minuty před koncem rozvlnil síť Petr Novotný. Hráči Svítkova si pak ještě vytvořili tlak, ale skvěle chytajícího Horáka už nepřekonali. Buldoci si tak zasloušeně odvezli ze Svítkova tři body.

K zápasu se vyjádřil střelec jedné z branek Marcel Filip: Byli jsme celý zápas o krok pozadu a prohrávali jsme osobní souboje. Na gól jsme se strašně nadřeli a pak brzy inkasovali. Jinak ani to počásko nebylo moc super, zima a déšť není náš velký kamarád.

Pár slov od trenéra Jiřího Bitnara: Soupeř byl tentokrát lepší. Všude byl o krok dřív a ta voda na hřišti mu snad dělala dobře. Neustále jsme dotahovali a bohužel pak přišly dva góly za sebou, na které jsme už nedokázali odpovědět, pouze jsme korigovali. Je třeba se teď sousedit na poslední tři zápasy a z nich přivézt co nejvíc bodů.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice — HBK Bulldogs Brno 3:4 (0 : 1, 1 : 1, 2 : 2), střely 15 : 24

Branky: Černický (Král, Pitthart), Filip (Hrnčíř), Novotný (Waber)

Sestava: Černický, Mroviec - Šatara, Šováň, Hrnčíř, Filip, Waber - Černický, Král ,Pitthard, Hlaváček, Čejgl, Novotný, Hackenberg, Doležal Jiří, Michal Jan, Kohoutek