Muži (Karol Jankura, úvod red.) - Naši muži otočili nepříznivý stav série proti svému čtvrtfinálovému soupeři, kterým byla Karviná, odvrátili tři mečboly a nakonec postoupili do extraligového semifinále.

22. dubna

HbK Karviná - HBC Svítkov Stars Pardubice 6 : 2

Podrobnosti zápasu

Súťaž nám pridelila do play-off Karvinú. Cestovali sme tam s cieľom uspieť aspoň v jednom zápase. Do prvého zápasu sme naskočili zle, polovicu zápasu sme asi boli ešte v autách a súper nám odskočil na 3:0. To čo nám vychádzalo v základnej časti, zrazu proti Karvinej sme boli nuloví. Súperovi sme darovali tri presilovky a tie využil. Prvý zápas sme si prehrali sami. Od stavu 3:0 sme začali hrať, ale nestačilo to a tak sme prehrali.

23. dubna

HbK Karviná - HBC Svítkov Stars Pardubice 5 : 3

Druhý zápas začal zase zle a v 22. sekunde sme dostali gól. Chlapci začali šlapať oveľa viac ako v prvom zápase. Naťahovali sme sa po vyrovnaní, ale súper využil našu hru bez brankára a vyhral aj druhý zápas.

29. dubna

HBC Svítkov Stars Pardubice - HbK Karviná 4 : 0

Fotogalerie Štefan Havran

30. dubna

HBC Svítkov Stars Pardubice - HbK Karviná 4 : 1

Doma sme začínali s nožom na krku. Myslím, že sme doma postavili to najlepšie čo máme a bolo to na výkone vidieť. Hrali sme našu agresívnu hru a súpera držali na krátko. Pomohli nám aj naši super diváci a domáce zápasy sme doma urvali a vyrovnali sériu na 2:2.

3. května

HbK Karviná - HBC Svítkov Stars Pardubice 3 : 5

Na rozhodujúci zápas sme cestovali s našími fanúšikmi. Chceli sme vyhrať, vedeli sme, že to bude náročné. V zápase sme vyhrávali. Súper potom skóre otočil, ale my sme si do konca druhej tretiny dokázali vziať vedenie. Tretia tretina bola napínavá, súper dokázal vyrovnať. Štyri minúty pred koncom sme dokázali dať gól na 4:3 a semifinále bolo veľmi blízko. Súper nám na konci daroval presilovku a nepustili sme ich do žiadneho tlaku a chlapci na ploche to zahrali dokonale skúsene. Nakoniec sme ešte využili chybu domáceho gólmana a oslavy mohli začať. Ďakujem súperovi za skvelú sériu. Musím pochváliť celý tím, že sme to za stavu 2:0 na zápasy nezabalili a dokázali sme to otočiť. Obrovská vďaka patrí naším fanúšikom, ktorí s nami cestovali uprostred týždňa do Karvinej. Teraz nás čaká majster posledných rokov a sľubujeme, že sa pokúsime ho vyradiť.

Už o následujícím víkendu proběhne dvojice zápasů semifinále play-off Extraligy na půdě úřadujícího několikanásobného mistra HC Kert Park Praha. Oba zápasy mají začátek ve 14.00 hodin a fanoušky jistě potěší, že nedělní zápas bude přenášet Česká televize na programu ČT sport+.