A tým je na pokraji vyřazení

A tým (Petr Šatara) - Uplynulou sobotu a neděli sehrál náš A tým první dva zápasy čtvrtfinále play-off na půdě týmu SHC Opava.

SHC Opava - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 5 : 1

Do prvního utkání čtvrtfinálové série vstoupil Svítkov velmi rozpačitě a již v šesté minutě se po zmatcích ve svítkovské obraně prosadil Přibyla - 1:0. Hosté měli šanci na vyrovnání v následující přesilové hře, ale tu nezahráli vůbec dobře a stav utkání se nezměnil. Vzápětí nabídli hosté Opavě výhodu přesilové hry, která si svým pohybem vynutila další vyloučení ze strany Svítkova. Téměř minutu a půl dlouhé oslabení přežili hosté jen díky skvěle chytajícímu Matrkovi.

Vstup do druhé třetiny se hostům nepovedl, v její druhé minutě byl vyloučen Zelinka a po krásně sehrané přesilovce navýšil vedení Opavy opět Přibyla - 2:0. Nepříznivý stav utkání mohl Svítkov upravit v následujících třech po sobě jdoucích přesilových hrách, ale i tyto přesilové hry zůstaly nevyužity. Další ránu zasadil bezzubým hostům Přibyla, který sebral po vhazování míček, prošel přes obranu hostí a překonal Matrku - 3:0.

Ve třetí třetině chtěl Svítkov utkání zdramatizovat, ale tato vize se začala hned zpočátku třetiny hroutit. Z přemíry snahy zvrátit nepříznivý vývoj utkání začali hosté faulovat a domácí tyto prohřešky přísně trestali. Vyloučený Svatuška se nestihl pořádně usadit na trestnou lavici, a musel jí opustit jelikož Matrku překonal domácí obránce Šindelář - 4:0. Za necelé dvě minuty získala Opava další výhodu přesilové hry a tu po půl minutě využil Přikryl - 5:0. O kosmetickou úpravu skóre se zasloužil Kohoutek, který dorazil Holéciho střelu za Grufíka - 5:1. Opava si tak mohla i přes toto drobné zaváhání bez problémů došla pro vítězství.

Branky: 05:04 Přibyla Lukáš (Vladař Dušan, Christ Petr), 16:51 Přibyla Lukáš (Přikryl Jan, Matěják Aleš), 28:59 Přibyla Lukáš (Přikryl Jan), 31:38 Šindelář Marek (Palcer Vojtěch, Málik Patrik), 33:01 Přikryl Jan (Matěják Aleš, Přibyla Lukáš) - 33:07 Kohoutek Lukáš (Holéci Martin)

Střely na branku: 34:24       Vyloučení: 6:8           Využití přesilových her: 3:0

Robert Koch (trenér): Po dlouhé cestě se nám povedla pouze první třetina zápasu, kde jsme ještě drželi s domácími krok. Postupně byla Opava aktivnějším týmem a nedala nám žádnou šanci zápas vyhrát. Nebyl jsem spokojený s nasazením a soudržností týmu. Play off se hraje úplně jinak.

Sestava: Matrka Tomáš - Hlavsa Martin (C), Šováň Pavel, Svatuška Jan, Šatara Petr, Cinko Radek, Nekola Martin - Čejgl Martin, Hackenberg Tomáš, Pitthard Martin, Černický David, Holéci Martin, Kohoutek Lukáš, Jirsa Tomáš, Velecký Jakub, Zelinka Tadeáš, Mifek Milan

SHC Opava - Svítkov Stars 3:1

Svítkov vstoupil do první třetiny druhého zápasu daleko aktivněji a domácí nepouštěl do vážnějších šancí. Domácí v první třetině těžko hledali cestu do útočného pásma, a jednu z domácích chyb mohl potrestat v úniku Čejgl, který byl tísněn opavským obráncem a nezakončil přesně. Další šanci na změnu skóre měl v přesilové hře Hackenberg, ale na dvakrát nepřekonal opavského brankáře. Další velkou šanci měla šanci ve vlastním oslabení dvojice Černický-Holéci, ale druhý jmenovaný nedokázal překonat Grufíka. Důležitost přesilových her zvýraznila přesilová hra Opavy, která vyšachovala hostující bránící čtveřici, ale Přibylova střela zamířila jen do brankové konstrukce.

Ve druhé třetině pokračovaly oba týmy v nastoleném tempu. V domácí přesilové hře utíkal na Matrkovu branku opavský útočník, ale hostující obránce ho fauloval a bylo nařízeno trestné střílení, ale domácí útočník ztroskotal na skvělém Matrkovi.  První změnu skóre zajistila Opava o chvíli později, když využil nedůrazu před soupeřovou brankou Palcer - 1:0. Svítkovské tato branka nesložila a snažil se o vyrovnání, ale takové šance, jako v první třetině si nevypracoval.

Třetí třetinu začal Svítkov dobře a již ve čtvrté minutě se prosadil po Hackenbergově lobu ostrostřelec Čejgl - 1:1. Vedení na hostující stranu mohl strhnout nestárnoucí Mifek, ale ten před odkrytou brankou trefil pouze ležící lapačku opavského brankáře. Ani jeden z týmů si již nevytvářel vyložené šance a tak se zdálo, že se bude prodlužovat, avšak ve čtyřicáté druhé minutě zasáhl po vhazování hostující obránce do obličeje Římského a Svítkov čekala těžká zkouška. Tato výhoda Opavy se ještě vylepšila, když krátce po vyloučení Svatušky usedl na trestnou lavici za krvavé zranění Římského Zelinka, jehož faul ocenili rozhodčí čtyřmi minutami. Že jsou opavské přesilové hry smrtící potvrdil za necelou minutu Přikryl, který dorazil střelu odraženou od mantinelu za bezmocného Matrku - 2:1. Svítkovu nezbývalo mnoho možností jak vyrovnat utkání, tak sáhl ke hře bez brankáře, ale krátce po odvolání Matrky ztratili hosté útočné pásmo a výsledek utkání zpečetil Palcer - 3:1.

Branky: 21:41 Palcer Vojtěch (Římský Jindřich), 42:40 Přikryl Jan (Matěják Aleš, Vladař Dušan), 44:18 Palcer Vojtěch (Přibyla Lukáš, Matěják Aleš)

Robert Koch (trenér): Po večerním proslovu zkušených hráčů k týmu nastoupil do druhého utkání úplně jiný tým. Chtěli jsme vyhrát a z hráčů jsem tu touhu tentokrát cítil. O to víc mě mrzí posledních cca sedm minut utkání, ve kterých jsme za stavu 1:1 nedali jednu sto deseti procentní šanci na vstřelení rozdílové branky. Potom se stalo něco, co nedokážu pochopit. Přišla dvě vyloučení, jedno dokonce čtyř minutové v posledních třech čtyřech minutách hry. Opava je velmi zkušeným týmem a tuto výhodou s přehledem proměnila. Toto je ohromná škoda a kazí to dojem z jinak velmi dobře odehraného zápasu, který mohl skončit naším vítězstvím. Musíme bojovat i nadále a věřím, že hráči dají do domácích zápasů vše!

Sestava: Matrka Tomáš - Hlavsa Martin (C), Šováň Pavel, Svatuška Jan, Šatara Petr, Cinko Radek, Nekola Martin - Čejgl Martin, Hackenberg Tomáš, Zelinka Tadeáš, Černický David, Holéci Martin, Kohoutek Lukáš, Jirsa Tomáš, Mifek Milan, Velecký Jakub, Pitthard Martin.