A team bojuje o play-off

A tým (Petr Šatara) - Naděje na play off ve Svítkově žije. Domácí tým v předposledním zápase základní části porazil poslední Vsetín a stále ještě bojuje o účast ve vyřazovacích bojích.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - HBC Vsetín 9 : 1 (1:0, 5:0, 3:1)

Svítkov nastoupil do zápasu s velkým nasazením a bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry. Vsetínští se spoléhali především na poctivou obranu a rychlé brejky. Domácí měli územní převahu, ale bez významnějších šancí. Naopak zodpovědně bránící Vsetín velmi často ohrožoval Černického branku z rychlých přečísleních a jen díky jeho skvělým zásahům zůstalo skóre bez branek. Po dlouhém obléhání vsetínské branky směřoval míček po ose Svatuška-Zelinka-Šováň a posledně jmenovaný nekompromisně prostřelil spolehlivě chytajícího Diblíka. První třetina skončila za stavu 1:0 pro domácí, ale nutno dodat, že nebýt skvěle chytajícího Černického, mohla první třetina končit za stavu 1:5 pro Vsetín.

Do druhé třetiny vstoupil domácí tým opět ve velkém tempu a v 16. minutě se radoval po střele Minaříka z druhé branky. Krátce po vstřelené brance byl vyloučen domácí Filip a mnoha hráčům se v hlavě objevila vzpomínka na legendární hlášku Petra Jílka: "nejhorší je vedení 2:0". Toto ovšem dnes neplatilo a ve vlastním oslabení vedení navýšil opět Tomáš Minařík. Ve 25. minutě dokonal čistý hattrick skvěle hrající Minařík a chvíli po něm navýšil skóre Zelinka. Přes toto vysoké vedení hosté nevzdávali zápas a stále z rychlých brejků ohrožovali Černického, ale ten odolával. Devatenáct vteřin před koncem druhé třetiny upravil na 6:0 Tomáš Minařík.

Za stavu 6:0 se nastupovalo do třetí třetiny a všem bylo již jasné, kdo si z dnešního utkání odnese cenné 3 body. Dobrým pohybem v útočném pásmu si domácí vynutili přesilovou hru, kterou ranou od modré čáry využil Petr Filip. Po této brance domácí polevili a bylo to znát. Domácí nabídli hostům během deseti minut tři přesilové hry, kdy v jedné z nich zaznamenal čestný úspěch sympaticky hrajících hostí Dalecký. Vstřelená branka vsetínské povzbudila v jejich častých útocích do obranného pásma domácích, ale z branky se už neradovali. Naopak, po krásné křížné přihrávce Hackenberga skóroval výstavní ranou od modré Pavel Šováň. Dvě minuty před koncem zápasu upravil skóre na konečných 9:1 Večerník.

David Večerník: Zápas byl hodně ovlivněn počtem hráčů Vsetína. Jsem spokojený pouze se třemi body, protože to, co jsem předváděli na hřišti by nestačilo ani na tým z druhé národní ligy. Nikdo nedodržoval taktiku, více jsme si všímali protihráčů, diskutovali s nimi, vysmívali jsme se jim a poukazovali na stav utkání. Tato věc mě velmi mrzela, protože tato situace se může jednou stát i nám.

Jakub Velecký: Vítězství je velmi důležité, ale způsob jak jsme k zápasu přistoupili vůbec neodpovídal tomu, co jsme si na trénincích a před zápasem řekli. Hráli jsme nezodpovědně v obraně a disciplína také nebyla dobrá. Kdyby soupeř přijel ve větším počtu nebo proměnil v úvodu tři vyložené šance, tak by zápas vypadal úplně jinak.

Střely na branku: 40:27. Vyloučení: 6:4. Využití přesilových her: 1:1. V oslabení: 2:0.

Branky: Šováň (Zelinka, Svatuška), Minařík (Filip, Šprincl), Minařík (Večerník), Minařík (Šprincl), Zelinka (Mlateček), Minařík (Šprincl, Kožený), Filip (Hlavsa, Šprincl), Šováň (Hackenberg, Svatuška), Večerník (Minařík)

Sestava: Černický Martin (Kaván Filip) - Filip Petr, Kožený Aleš, Hlavsa Martin(C), Svatuška Jan, Cinko Radek, Šatara Petr - Minařík Tomáš, Šprincl Pavel, Večerník David, Hackenberg Tomáš, Šováň Pavel, Zelinka Tadeáš, Cinko Martin, Mifek Milan, Velecký Jakub, Mlateček David